Porabniki električne energije se trudijo za zmanjšanje porabe energije. V zadnjem obdobju menijo, da je tudi v avtomobilih treba omejiti porabo električne energije. Vse naprave v avtomobilu, ki trošijo električno energijo, bi morali vključiti le, ko jih resnično potrebujemo.
Ogrevanje zadnjega stekla naj bo vključeno samo toliko časa kot je potrebno za odtalitev ledu na steklu. Pri večji zamrznitvi bi morali pred odhodom, seveda brez teka motorja, steklo očistiti s strgalom ali z ustreznim poškropiti z ustreznim talilnim sredstvom.
Tudi žarometi požirajo energijo, okoli 0,3 litra na 100 prevoženih kilometrov. Od leta 2005 naprej prihajajo spodbude iz številnih evropskih držav, da bi tudi podnevi zaradi varnosti vozili s prižganimi žarometi. V Franciji je prepuščeno voznikom, da vozijo po lastni presoji in brez kazni. Nasprotno je v Sloveniji in sosednji Avstriji, kjer je vožnja z žarometi obvezna tudi čez dan.
Ali pomeni vožnja s prižganimi žarometi čez dan dejansko večjo varnost, pa še vedno tečejo mednarodne študije. Da pa bodo proizvajalci avtomobilov nameščali v žaromete za vožnjo čez dan varčne sijalke, pa bo preteklo še kar nekaj let. Do takrat pa bo prepuščeno številnim voznikom, da se sami odločijo vsaj v jeseni ali zimskem obdobju za vožnjo z lučmi skozi dan oziroma za varčevanje z energijo. Uporaba rdečega žarometa za meglo je obvezna v večini primerov, ko je vidljivost manjša od 50 m.
Največji porabnik električne energije v avtomobilu je vsekakor klimatska naprava, ki je v zadnjih nekaj letih postala obvezen del avtomobilske opreme. Vedeti pa je treba, da klimatska naprava porabi približno 0,3 do 0,7 litrov goriva na uro delovanja. Priporočljivo je, da je uporaba klimatske naprave le občasna v vročih poletnih mesecih. Notranja temperatura pa ni priporočljiva, na primer med 19 ali 20 stopinjami Celzija. Maksimalna ohladitev v notranjosti avtomobila naj znaša prijetnih 23 do 24 stopinj Celzija. Ta temperatura ni priporočljiva zgolj zaradi varčevanja z gorivom, ampak zmanjša temperaturni šok, pri izhodu iz avtomobila.
Tudi odpiranje oken ni priporočljivo. Odpiranje oken poveča zračni upor in s tem večjo porabo energije do 0,6 litra na 100 prevoženih kilometrov.