Najlepše hiše

Preboji in pritrditve na fasadi


Pri tem je treba paziti, da se stisljivi trak nanese na zunanji rob izolacijskega materiala, da je na drugi strani raztezanje mogoče na vse strani. Tesno oprijet trak za raztezanje na robovih gradbenih komponent zmanjšuje raztezanje. Namesto tega moramo izvesti izredno dolžino, ki sega okoli 5 ​​do 10 mm od roba.

  Predrtih ali prevrtanih gradbenih delov ne smemo na licu mestu spreminjati in morajo biti zadostno pritrjeni na osnovno podlago, saj s tem omet, ki je izdelan po smernicah o toplotno izolacijski zaščiti, ni obremenjen s tlakom.  

Stisljivi trakovi
Stisljivi trakovi

Slika - Stisljivi trakovi

Pri pritrjevanju delov iz steklenih sestavnih delov nastane težava, saj za vgradnjo od proizvajalca ni na voljo nobenih ustreznih podatkov. To je mogoče doseči z upoštevanjem različnih navodil o obremenitvi, podobnih materialov. Sestavni deli, ki so vgrajeni v izolacijo, morajo pri tem biti popolnoma ometani.

Možnosti na kratko:

pritrjevanje izolacijskih plošč
pritrjevanje izolacijskih plošč

Slika - Pritrjevanje toplotno izolacijskih fasadnih plošč

  • Pritrditev na zidano steno s toplotno izolacijo izvedemo z dolgimi pritrdilnimi vijaki. K temu so vključene točkovno toplotno izolirane kocke kot kvadri ali cilindri, ki so po celotni debelini toplotno izolirani. Služijo zgolj le kot tlačna podlaga, da se toplotna izolacijska plast pri vgradnji gradbenih elementov ne stisne ali zmečka. Uporabna je pri visokih obremenitvah, kot so nadstreški, kjer mora biti vgradnja zelo premišljena in statično gledano mora biti pritrjena neposredno na zid. Tukaj pa so še vedno učinki toplotnih mostov preko pritrdilnih materialov.
  • Preprosta montaža izolacijskih okroglih vložkov, izdelanih iz toplotno odporne plastike z ali brez kovinske površine, morajo biti v izolacijskem sloju poglobljene in zalepljene. Pritrjevanje gradbenih in druge opreme lahko nato neposredno izvedemo na te okrogle izolacijske vložke. Obremenitev je praktično odvisna od toplotno izolacijskega sistema in je mogoče nanje pritrditi le predmete z majhno težo, kot so na primer luči, slike in podobno, ki pa ne povzročajo toplotnih mostov.
  • Pritrdilni elementi za posredno pritrditev: Ti so sestavljeni iz plastičnega telesa z izolacijskim jedrom. Vgradimo jih v lepilno malto za zidove in jih nato z ustreznim vijakom in vložkom privijemo. Deli za montažo so na voljo, odvisno od izvedbe montažnih plošč in opreme, lahko pa komponente tudi z vijaki privijemo. Ta način je primeren za vgradnjo naoknic in za večje obremenitve.
  • Pri manjših obremenitvah lahko izolacijski material pritrdimo s plastičnimi spiralnimi vložki. Ta se zgolj privije v izolacijsko ploščo in ima središčno os, ki se lahko preprosto privije z vijaki. Primerni so za vgradnjo hišnih številk in javljalnikov gibanja.
  • Za naknadno ali nepredvidljive pritrditve se lahko uporabijo vložki s toplotno ločeno navojno palico. Ti so priviti skozi toplotno izolacijo v zid ali odvisno od obremenitve tudi prilepljeni. Na sprednjem koncu je plastični konus, ki skrbi za obremenitve. Ti tlačno odporni elementi so primerni za pritrjevanje za vgradnjo pritrdilne objemke odtočnih cevi, spon ali platnene strehe (markize).


Strokovna knjiga ogrevanje

Knjiga Ogrevanje


Knjiga »Ogrevanje – vse za ogrevalno tehniko«, ki jo smo jo izdali meseca julija 2013, ne zagotavlja samo znanja o tehniki, zamenjuje tudi številne in že do zdaj uveljavljena mnenja strokovnjakov. Moja želja je , da se s pomočjo kakovostne strokovne knjige, kateri bodo sledile še knjige, kjer bodo opisani sodobni načini o prezračevanju, kakovostni gradnji objektov kot je ničelna energijska hiša ter izvajanje vodovodnih instalacij.

Naročite svoj izvod knjige Ogrevanje