Hišno vodovodno napeljavo moramo položiti v skladu z veljavnimi predpisi in standardi. Podrobnosti predpisujejo komunalna podjetja za oskrbo s pitno vodo. Pred polaganjem vodovodnih cevi opravimo vsa pripravljalna dela, da kasneje ne pride do motenj in da bodo morebitne spremembe čim manjše.V kopalnico, stranišče, kuhinjo in v bazen vodo pogosto dovajamo zaradi varčevanja samo po eni vodovodni cevi z enim zapornim ventilom. To pa ni najboljša rešitev, ampak je bolje, da k vsakemu odjemniku dovajamo vodo po posebni cevi z lastnim zapornim ventilom. Pogosto ne vgradimo čistilnega filtra, kar pa tudi ni dobro. Naprava za znižanje tlaka preprečuje nihanje tlaka vode v ceveh in tudi šumenje pretakajoče se vode.
Kadar želimo na vodovodni pipi ali armaturi pri kopalni kadi zamenjati tesnilni obroček, moramo zapreti ventil na vodovodni cevi. Če vsaka vodovodna cev nima svojega ventila, moramo pri popravilu zapreti ventil na cevi, po kateri dovajamo vodo za vso hišo ali stanovanje. Seveda pa ni prav nič prijetno, kadar tako popravilo traja dalj časa.Če v vodovodni instalaciji ni čistilnega filtra, moramo upoštevati, da se bodo tesnila na pipah hitreje pokvarila in da se bodo mrežice na iztokih pri armaturah v kopalnici hitreje zamašile. Če zanemarimo znižani tlak, bodo cevi in vodovodna oprema izpostavljene nihanju vodnega tlaka iz javnega vodovodnega omrežja.
Pri vsaki vodovodni pipi in armaturi, posebno v kopalnicah in straniščih, predvidimo zaporni ventil. Napravo za znižanje vodnega tlaka in čistilni filter lahko vgradimo tudi kasneje, pri tem pa moramo začasno zapreti vodo v vseh ceveh v hiši. Vsa dela naj opravi strokovnjak.